Chalupa Bukovka - ubytování v apartmánu v Orlických horách

Zimní aktivity v Orlických horách

 

 

SKI region Buková hora ( SKI Čenkovice a SKI Červená Voda) - prezentační video

 

 

Vybavení lyžařského areálu - lanovky, vleky, provoz areálu: ...

Areál nabízí kvalitní zázemí jak pro začínající tak pro zkušené lyžaře. Naleznete jak půjčovny lyžařského vybavení tak i  školičku pro děti. Horská služba

s celoročním provozem je umístěna ve středu areálu.

V zimě nabízí skiareál Čenkovice až 65 km běžeckých tratí, 7 sjezdovek (včetně 2 s nočním lyžováním) a snowpark. Skiareál Čenkovice - Červená voda je  lyžařský areál v Pardubickém kraji a řadí se mezi 5 skiareálů v České Republice s nejčistším ovzduším. Z ubytovacího zařízení které nabízíme, se lehce dostanete do SKI parku Červená Voda, obě střediska jsou propojena lanovou dráhou. V poledne se můžete občerstvit ve stravovacích zařízeních které jsou tu pro Vás u sjezdovek. Ve vzálenosti 22 Km se nachází další lyžařské středisko Dolní Morava s velkým vyžitím.

 

Fotogalerie areálu v zimě

 

 

Běžecké tratě v Orlických horách

V oblasti Čenkovic, Bukové hory a Suchého vrchu je strojově udržováno přes třicet kilometrů lyžařských stop (zelená - 17,5 km, modrá - 8,6 km a žlutá - 8,3 km). Jedná se o hřebenové cesty z Bukové hory na Suchý vrch, na Vysoký kámen nad Mladkovem a v okolí horních stanic vleků.

Pro zimní sezónu jsou připraveny tři strojově upravené tratě. Standardně je upravována jedna stopa pro klasickou techniku a trať pro techniku bruslařskou. V areálu jsou tratě vyznačeny a to barvou zelenou, modrou a žlutou. Na několika místech jsou umístěny orientační tabule.

Zelená trať:

Trasa: převáží (sedlo mezi obcemi Čenkovice a Výprachtice) - Buková hora (vrchol) - Jeřáb - Červenovodské sedlo - Hvězda - odbočka pod Suchým vrchem (Suchý vrch) - pevnost Bouda - Mladkov (jen za příznivých sněhových podmínek). Vzdálenost: 17,5 km,

Modrá trať:

Trasa: Červenovodské sedlo - vrstevnicová cesta nad Červenou Vodou - sjezdové tratě Čenkovice - Jeřáb - Červenovodské sedlo. Vzdálenost: 8,6 km.

Žlutá trať:

Trasa: pevnost Bouda - vrstevnicová cesta nad Těchonínem - Rudé náměstí - U tří pánů - K Jamnému - Hvězda. Vzdálenost: 8,3 km.

Frekvence údržby:

Tratě jsou udržovány minimálně dvakrát týdně.
Závisí na sněhových a povětrnostních podmínkách!

 

 

 

 

Lyžařské školy